Závlaha futbalového ihriska

Závlaha futbalového ihriska je naša obľúbená činnosť v rámci závlah. Realizácia závlahy futbalového ihriska trvá v závislosti od pôdy okolo 5 pracovných dní.
Pri štandardnom rozmere ihriska čiže 110×65 používame 24 postrekovačov. Stačilo by ich aj menej, keďže jeden postrekovač má dostrek cca 20m, ale zo skúseností však vieme že na ihrisku často fúka – a vždy vtedy, keď postrekujú závlahy – a preto používame vyšší počet postrekovačov.

Na niektorých ihriskách vždy fúka z jednej strany a je krásne vidieť, že trysky, ktoré striekajú proti smeru vetra dosahujú dostrek 6-7m z pôvodných 20 m. Každá s týchto trysiek má spotrebu 5m3/h a viac, to znamená že zdroj vody, ktorý používame na závlahu musí mať 5m3 a viac. V tom prípade streka 1 tryska. V prípade, že sa vieme priblížiť k 10m3 používame 2 trysky naraz.
Viac trysiek ako 2 štandardne neuvažujeme, iba na požiadavku investora, pretože je to nákladnejšie z pohľadu na realizácie samotnej závlahy a tiež z pohľadu čerpacej stanice, ktorá už musí byť v kategórií 15m3 a viac.

Čerpacie stanice, inak povedané – čerpadlá, ktoré sú riadené nejakou elektronikou, staviame vždy tak, aby mali určitú rezervu. Ak časom klesne výkon čerpadla v dôsledku opotrebovania, bude dostrek postrekovačov dostačujúci.
Naši projektanti však vždy uvažujú aj s tlakovými stratami – či už na dĺžke potrubia ale aj na jednotlivých prvkoch – kolená, filtre.

Momentálne sa snažíme naším zákazníkom, priblížiť nové technológie – ako napr. ovládanie závlahy cez smartfone a pripojenie riadiacich jednotiek na meteo stanice, a mnohé ďalšie moderné riešenia.

Všetky naše skúsenosti a dobrý pracovný kolektív prispievajú k spokojnosti našich zákazníkov!